Web Sayfamız Yayında
        Alış      Satış
 


( B ) Sınıf I Aşırı Gerilim Koruma
Endüstriyel tesisler, işyerleri ve konutlarda yıldırım ve aşırı gerilimlerden korunma tesisatı kurulurken tesisi veya binayı elektriksel anlamda tüm girişimlerden korumak için gerekli olmaktadır.Bina tepesine monte edilecek paratoner ile binanın üzerine düşebilecek yıldırımlara karşı, bina elektrik panolarına monte edilecek olan İç Yıldırımlık (Aşırı Gerilim Darbe Koruyucuları) sistemleri de yapı içinde bulunan elektrikli aletlerin korunmasını sağlayacaktır. Ancak önemli bir nokta Aşırı gerilim darbesinin ilk olarak B sınıfı aşırı gerilim darbe koruyucu ürünü tarafından söndürüleceğidir.

I Sınıfı  ( B Sınıf ) ürünler bina elektrik tesisatını ve cihazları aşırı gerilime karşı korumak amacıyla binanın veya tesisin ana panosuna monte edilirler.Diğer tali panolara C sınıfı monte edilerek kademeli koruma sağlanır.

B sınıfı aşırı gerilim darbe koruyucu ürünlerde bara bağlantı ve koruma söz konusu olup; kolayca monte edilebilir olmaları, fazla yer kaplamamaları değişik yapı ve sistemlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan modüler sistemlerdir.
Aşağıda çeşitli yapılarda ve şebekelerde uygulamalar görülmektedir.
Dış Yıldırımdan korunma sistemi varsa
Bir hava hattı
girişi varsa
Yıldırım düşebilecek metal yapılar  (anten v.s.)
 
Web Tasarım PLUSGRUP